Nasza strona używa plików cookies. Jeśli chcesz możesz w każdej chwili wyłączyć je w opcjach swojej przeglądarki. Dowiedź się więcej z Naszej Polityki prywatności i plików cookies.

Jak wymienić olej w kosiarce spalinowej

Opublikowane: 2016-02-19 11:43:11
Kategorie: Porady

Jak wymienić olej w kosiarce spalinowej

Zapoznaj się z instrukcją obsługi silnika w twoim urządzeniu, która informuje o zalecanych sposobach wymiany oleju.

Wymiana oleju jest czynnością stosunkowo prostą, można ją przeprowadzić na kilka sposobów:

  • wykręć korek spustowego miski olejowej za pomocą odpowiedniego klucza do kosiarek. Korek ten znajduje się w spodniej części kosiarki, dostęp dla klucza znajduje się obok piasty noża. Korek najczęściej ma wejście na kwadratowy klucz.
  • niektóre kosiarki ze względu na konstrukcję nie mają otworu spustowego z dołu, alternatywnym sposobem wymiany oleju jest wówczas jego wylanie przez wlew oleju. Zalecane jest usunięcie paliwa ze zbiornika przed taką operacją.
  • ostatnim sposobem jest zastosowanie zestawu do zmiany oleju , w którym znajduje się odciągarka umożliwiająca wyssanie zużytego oleju przez otwór wlewowy. Należy sprawdzić czy ilość wyciągniętego tym sposobem oleju jest zbliżona do ilości, która była wlana.

Do zmiany należy także stosować oleje zalecane przez producenta kosiarek. Przeczytaj artykuł „Jakie paliwo i olej używać?

Podziel się treścią